Hlavní hudební část


Jdi na týden:        26. 2. – 4. 3.             5. 3. – 11. 3.       12. 3. – 18. 3.         19. 3. – 25. 3. 

1. 3. 2018

19:00

 

Bedřich Smetana: Má vlast

Měšťanská beseda – Velký sál, Kopeckého sady 13, Plzeň

vstupné 380 Kč

program:
 Bedřich Smetana: Má vlast
účinkující: Tomáš Brauner - šéfdirigent
Plzeňská filharmonie

4. 3. 2018

10:30

Já muzikant / tvůrčí dílna pro děti

Interaktivní koncert pro děti ve věku 3 – 10 let

ČRo Plzeň

JÁ MUZIKANT je interaktivní koncert pro děti ve věku 3 – 10 let. Děti mají možnost si vyzkoušet hru na dětské housle, bubínek, flétnu a další nástroje, spolu s profesionálními hudebníky a za doprovodu moderátorky zpívají, tleskají a učí se různé písničky. Každý workshop je zarámován určitým příběhem, například procházka kouzelným lesem nebo setkání s vánoční vílou. Na každém workshopu se také něco nového naučíme: jak se nazývají jednotlivé nástroje, jak hudba spojuje lidi, rozlišování hudebních forem (sonáta, symfonie apod.).

Cílem dětského workshopu JÁ MUZIKANT je vzbudit v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a prostřednictvím jejich aktivní účasti je seznámit s různými hudebními styly.

Známý maďarský hudební pedagog Zoltán Kodály říkával, že hudební výuka v dětském věku má kladný vliv na rozvoj osobnosti, koncentraci nebo koordinaci pohybů. Cílem projektu je také ukázat dětem i rodičům, že hudbě se může věnovat každý, nejen profesionálové nebo výjimečně nadané děti. To se týká nejen samotného hraní. Když jsou děti v kontaktu s hudbou, stávají se pak také lepšími a citlivějšími posluchači a na workshopech jim chceme ukázat, na co se při poslechu soustředit – zasvětíme je do rytmiky či různých hudebních charakterů a naučíme je spojit si hudbu s příběhem a emocemi.

vstupné 220 Kč

 

účinkují:
Pavla Švestková - zpěv, moderátorka
Tomáš Vít - speciální host
Nataliia Lisniak - housle
Anna Šimková - viola
Orsolya Bartoš Vági - violoncello


5. 3. 2018

19.00

DH: Karolína Janů - soprán & Karel Vrtiška - klavír 

vstupné 200 CZK

Pochopit vteřinu. Prožívání času v české kultuře 19. století. / Existenciální dimenze času. Čas z pohledu aristokrata, sedláka, měšťana, dělníka.

Program koncertu byl inspirován jedním z podtitulů letošního ročníku Plzeňských sympozií a pokusí se publiku prostřednictvím hudby přiblížit prožívání času v životě čtyř různých společenských vrstev české společnosti 19. století. Okamžiky každodenního života aristokrata, sedláka, měšťana a dělníka budou vykresleny prostřednictvím písní Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka či Benjamina Brittena a sólových klavírních děl Bedřicha Smetany, Sergeje Rachmaninova a Richarda Strausse.

 

Písňový recitál: "Sedlák"

Bohuslav Martinů: Písničky na jednu stránku, H. 294

1. Rosička

2. Otevření slovečkem

3. Cesta k milé

4. Chodníček

5. U maměnky

6. Sen Panny Marie

7. Rozmarýn

Bedřich Smetana: České tance II, op. 21, č. 8, Obkročák

Leoš Janáček: Moravská lidová poezie v písních

37. Lavečka

2. Kouzlo

29. Psaníčko

16. Stálosť

“Dělník”

Benjamin Britten: Kabaretní písně /  Cabaret Songs

1. Tell Me the Truth About Love

2. Funeral Blues 

3. Johnny

4. Calypso

------------------------------ Přestávka ------------------------------

“Měšťan”

Richard Strauss jr., arr. Adolf Schulz-Evler: Arabeska na téma valčíku Na krásném modrém Dunaji, op. 314 

Franz Lehár: Veselá vdova (Die Lustige Witwe) / Merry Widow: Píseň Vilji (Vilja Lied)

 

“Aristokrat”

Sergej Rachmaninov: Preludium g moll, op. 23, č. 5

Zdes Horosho, op. 21, č. 7

Ya zhdu tebya, op. 14, č. 1 

Ne poy krasavitsa pri mne, op. 4, č. 4

Vesenniye vody, op. 14, č. 11

účinkující:
Karolína Janů - soprán
Karel Vrtiška - klavír

Koupit vstupenky

 

6. 3. 2018

19.00

DH: Dr. Ray CARTER TRIO / Around Erroll Garner

vstupné 220 Kč

Francouzské jazzové trio provede jazzové lahůdky v tradičním složení kontrabas - klavír - bicí.

účinkující:

Raymond H. Carter
David Georgelet
Cédric Caillaud


Koupit vstupenky


7. 3. 2018

19.00

DH: Kalliopé Trio Prague

Nejvýznamnějším výročím v roce 2018 je 100 let od založení První republiky. První polovina programu je tedy sestavena ze skladatelů, kteří působili v té době na české hudební scéně, polovina druhá pak ze skladatelů zahraničních, jejichž klavírní tria byla napsána přímo v tomto období.

Česká hudební scéna byla v prvorepublikovém období velmi různorodá. Klasické formy začaly být přehlušovány jazzem a dalšími novými vlivy. Na dané téma se dá i zajímavě hovořit.

vstupné 200 Kč

program: Výročí založení První republiky

Josef Suk: Trio c moll op. 2 (Allegro, Andante, Vivace) 
Bohuslav Martinů: Bergerettes, H. 275 (1. Poco allegro, 2. Allegro con brio, 3. Andantino, 4. Allegro, 5. Moderato) 

 

------------------------------ Pauza ------------------------------

 

Ernest Bloch: Tři nokturna (Andante, Andante quieto, Tempestoso)
Dmitrij Šostakovič: Klavírní trio c moll č. 1, op.8

účinkující: Alena Grešlová - klavír
Markéta Vokáčová - housle
 Jan Zemen - violoncello

 

8. 3. 2018

18.00

KD Peklo: Přehlídkový koncert / ZUŠ Bedřicha Smetany

vstupné 100 Kč

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany patří mezi nejstarší školy tohoto typu v České republice. Byla založena v roce 1920 jako Městská hudební škola, od roku 1924 nese v názvu jméno Bedřicha Smetany.

V počátcích svého vzniku sídlila v Tylově ulici a věnovala se výchově profesionálních hudebníků. V roce 1978 se škola přemístila z Kopeckého sadů do budovy v Revoluční ulici, kde se vyučuje dosud (výuka také probíhá na dvou odloučených pracovištích: v Doubravce a na Vinicích). V současnosti na škole studuje 1000 žáků ve třech oborech: hudebním, tanečním a výtvarném. Škola spolupracuje s různými institucemi: např. s Krajským úřadem Plzeňského kraje, Magistrátem města Plzně, ÚMO Plzeň 4, Plzeňskou filharmonií, Divadlem J. K. Tyla, Konzervatoří v Plzni, ostatními ZUŠ v regionu, Českým rozhlasem v Plzni, Fakultní nemocnicí v Plzni. Žáci školy se veřejně prezentují na různých akcích (koncerty, festivaly, soutěže, vystoupení, výstavy) v rámci města, Plzeňského kraje, České republiky a zahraničí. V hudebním oboru podporujeme kromě individuální výuky také výuku kolektivní - na škole působí tři pěvecké sbory, řada různých hudebních souborů a dechový orchestr. “S Plzeňskou filharmonií ZUŠ Bedřicha Smetany spolupracuje dlouhodobě. Jsme velmi rádi, že díky Plzeňské filharmonii jako organizátorovi Smetanovských dnů máme možnost vystoupit v rámci tohoto festivalu již popáté. Tento koncert má pro nás (žáky a pedagogy) zvláštní „náboj“, neboť můžeme tímto aktivně vzdát hold Bedřichu Smetanovi a navázat na minulé, pro nás mimořádné zážitky z těchto koncertů,” říká Jan Kotrč, ředitel.


Koupit vstupenky


9. 3. 2018

17.00

Eugen Brikcius / Autorské čtení

vstupné 120 CZK

V repertoáru Eugena Brikciuse je krásné, ale i opak krásného. To proto, aby to krásné bylo kontrastně ještě krásnější. Jeho nové útvary jsou zvány postily. Nejsou to minutové romány jako u Petera Altenberga, ale “vteřinové básně v próze”. Mějme je za věčné vteřiny. Jejich hrdinové se většinou narodili v 19. století, aby v následující stoleté vteřině mohli excelovat. Platón říká, že čas je pohnutý obraz věčnosti. Jeho věčná slova platí, i když jde o vteřiny.

Po básních v próze následuje autorský přídavek složený u nově složených básní v poezii.

účinkující:

Eugen Brikcius - autor


Koupit vstupenky


10. 3. 2018

19.00

Venkovská dudácká muzika Bedrník

NCPP

vstupné 200 Kč

VENKOVSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA BEDRNÍK byla založena v květnu roku 2008. Nástrojové složení Venkovské dudácké muziky Bedrník, je více než typické pro oblast jižně od Český Budějovic. V každé pravé dudácké muzice nesmějí chybět dudy. Dále je zde možné slyšet štěbetání klarinetu. Nechybí ale ani housle, vozembouch a muziku samozřejmě tvrdí basa. Příležitostně se objevují i zobcové flétny.

 

Repertoár kapely se nezaměřuje pouze na jednu, domácí národopisnou oblast - Doudlebsko, i když rozmanitost, melodičnost doudlebských písní je okouzlující. Vybírá i z ostatních regionů 

 

Koupit vstupenky

11. 3. 2017

10.30

“… co chvíla” / komponované matiné Konzervatoř Plzeň

DH

vstupné 120 Kč

Život a tvorbu Leoše Janáčka v jeho autentických úvahách a dopisech zprostředkují profesorky a studenti plzeňské konzervatoře. Skladatelova snaha zachytit sílu živoucího okamžiku se v programu objeví nejen ve skladbách pro klavír a písních, ale i v podobě nápěvků mluvy.

program:
Leoš Janáček pro zpěv a klavír

účinkující:
Věra Müllerová - klavírní doprovod
Blanka Hejtmánková - četba textů
Lenka Bočanová - průvodní slovo
vybraní studenti Konzervatoře Plzeň - zpěv


12. 3. 2018

17.00

SVK: Martin Hilský / Shakespeare a hudba

vstupné 120 Kč

Přednáška prof. Martina Hilského o významu Williama Shakespeara připravená speciálně k projektu Shakespeare a hudba - Shakespeare (nejen) v opeře.

účinkující:
Martin Hilský


Koupit vstupenky


12. 3. 2017

19.00 

Shakespeare (nejen) v opeře / sólisté opery a herci činohry DJKT

DH

vstupné 200 CZK

Koncert koncipovaný prof. Ivanem Paříkem a Mgr. Gabrielou Špalkovou přinášející pohled do hudebního světa, který byl Shakespearovým dílem výrazně ovlivněn. Přináší hudební čísla z nejvýznamnějších děl světových i našich komponistů inspirovaných Shakespearem, a to s důrazem na české prostředí a B. Smetanu.

Koncert ´Shakespeare (nejen) v opeře´ přibližuje posluchačům, jakým způsobem inspirovalo dílo Williama Shakespeara skladatele a jak ovlivnilo svět hudby. Vzhledem k obrovskému rozsahu daného tématu se zaměřuje především na operu, a to světovou i naši. Důraz klade na odraz Shakespeara v české hudbě.

Pořad chce připomenout současně nejslavnější Shakespearova díla, podle nichž hudební díla vznikala, nebo se komponisté jimi inspirovali. Proto v jeho průběhu zazní přímo i ukázky z dramatikových děl.

Shakespearovy verše budou recitovat přední členové činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni Monika Švábová a Pavel Pavlovský. Árie a dueta z oper G. Verdiho, O. Nicolaie a V. Belliniho přednesou členové opery DJKT Ivana Veberová, Radka Sehnoutková a Dalibor Tolaš. V rámci pořadu bude provedena i část nedokončené opery B. Smetany Viola, s níž se publikum může setkat jen výjimečně. Umělci ji studují exkluzivně pro tento koncert. Na koncertě provede klavíristka Eli Kalčeva Smetanovu virtuózní skladbu Macbeth a čarodějnice. Hudební čísla s pěvci studuje prof. Ivan Pařík, který je také doprovodí na klavír.

Jednotlivá čísla spojuje krátké průvodní slovo Gabriely Špalkové o významu Shakespearova díla pro hudební svět, o proměnách jeho děl na operních jevištích a o úloze, kterou mělo v českém prostředí.

program:

HAMLET – P. Pavlovský, recitace
G. Verdi – Otello, pijácká arie Jaga (D. Tolaš) 
Otello – Desdemona, Píseň o jívě (M. Švábová)
G. Verdi – Otello, árie Desdemony (I. Veberová)
árie Jaga (D. Tolaš)
V. Bellini – Kapuleti a Montekové, Julie (R. Sehnoutková)
KRÁL LEAR – P. Pavlovský recitace
G. Verdi – Macbeth, přípitková scéna Lady Macbeth
árie šílenství Lady Macbeth
B. Smetana – Macbeth a čarodějnice, klavír (Eli Kalčeva)

------------------------------ Pauza ------------------------------

 

B. Smetana – Richard III, klavír a recitace (I. Pařík a P. Pavlovský)
O. Nicolai – Veselé paničky windsorské, Anička (R. Sehnoutková)
Falstaff, pijácká scéna (D. Tolaš)
G. Verdi -  Falstaff, Nanetta (R. Sehnoutková)
VIOLA – recitace M. Švábová
B. Smetana – Viola – duet Violy a Marca (Veberová, Tolaš)

 

účinkující:
Radka Sehnoutková - soprán
Ivana Veberová - soprán
Dalibor Tolaš - baryton
Eli Kalčeva - klavír
Monika Švábová, Pavel Pavlovský - recitace
prof. Ivan Pařík - hudební nastudování, klavír
Mgr. Gabriela Špalková - průvodní slovo 


 

13. 3. 2018

19.00

Nikita Boriso-Glebsky - housle & Stanislav Gallin - klavír

DH

vstupné 220 Kč

Petr Iljič Čajkovskij: Meditace, op. 42/1
Nikolaj Karlovič Medtner - Sonáta pro housle a klavír č. 1

Efrem Zimbalist: Fantazie na téma z opery Zlatý kohoutek (Nikolaj Rimskij-Korsakov) / Efrem Zimbalist: Fantasy on a Theme from the Opera Golden Cockerel by Nikolai Rimsky-Korsakov

------------------------------ Pauza ------------------------------

César Franck: Sonáta pro housle a klavír A dur
Pablo de Sarasate - Carmen fantazie, op. 25

 

účinkující:
Nikita Boriso-Glebsky - housle
Stanislav Gallin - klavír

14. 3. 2018

19.00

Když už člověk jednou je… aneb Když jsem kytici vázala

Komponovaný pořad k výročí Miroslava Horníčka

ČRo Plzeň

vstupné 120 Kč

Plzeňský dětský sbor ve spolupráci s Jiřím Hlobilem a Antonínem Kaškou připomene 100. výročí narození vynikajícího herce a navíc plzeňského rodáka Miroslava Horníčka. Ten se mj. po emigraci Jiřího Voskovce stal v roce 1955 na šest let jevištním partnerem Jana Wericha v Divadle ABC a vytvořil s ním několik oblíbených forbín.

 

V rámci komponovaného pořadu vedle forbín M. Horníčka s J. Werichem zazní kytička nejznámějších skladeb J. Ježka v podání Plzeňského dětského sboru.

program:
Život je jen náhoda (z divadelní hry Svět za mřížemi)
Když jsem kytici vázala
V domě straší duch (z divadelní hry Caesar)
a další nejznámější hity

 

Účinkující:
Jiří Hlobil, Antonín Kaška - forbíny
Plzeňský dětský sbor

Bedřiška Koželuhová - sbormistryně
Daniela Pytelková - klavírní doprovod


15. 3. 2018

19.00

Nikita Boriso-Glebsky - housle & Ronald Zollman

Měšťanská Beseda

vstupné 380 CZK

program:
Sergej Prokofjev: Předehra na židovská témata, op. 34
Sergej Prokofjev: Koncert pro housle a orchestr č. 2


------------------------------ Pauza ------------------------------

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 3 a moll “Skotská”, op. 56


účinkující:
Nikita Boriso-Glebsky - housle
Ronald Zollman - dirigent
Plzeňská filharmonie

16. 3. 2017

19.00

Miroslav Kubička: Jakub Jan Ryba - Opera

DJKT

Hra byla uvedena ve světové premiéře k Roku českého divadla v Národním divadle v Praze poprvé 17. března 1983 a dosáhla více než sta repríz. Oblíbená hra, která prošla i dalšími českými jevišti a byla i zfilmována, se stala operní předlohou Kubičkovy opery, která též cituje Rybovu nejoblíbenější skladbu – Českou mši vánoční „Hej, mistře“ z roku 1796, jež se stala nedílnou součástí českých Vánoc. Operu uvedeme ve světové premiéře mimo jiné jako oslavu Jakuba Jana Ryby, který se narodil v Přešticích jižně od Plzně.

Hudební nastudování: Jiří Štrunc
Dirigent: Jiří Štrunc, Jakub Zicha
Režie: Tomáš Pilař
Scéna a kostýmy: Aleš Valášek
Světelný design: Antonín Pfleger
Projekce: Petr Hloušek
Dramaturgie: Zbyněk Brabec
Sbormistr: Zdeněk Vimr
Asistent režie: Jakub Hliněnský
Hudební příprava: Maxim Averkiev, Ahmad Hedar, Martin Marek
Nápověda: Eliška Ulrychová
Inspicient: Petra Tolašová


Jakub Ryba: Jaroslav Březina, Tomáš Kořínek
Anna, jeho žena: Petra Alvarez Šimková, Ivana Veberová
Kašpar Zachar, rožmitálský farář: Richard Haan, Jiří Kubík
František Česaný, kaplan: Jan Ondráček, Václav Sibera
Jan Antonín Tichý, správce: Pavel Horáček, František Zahradníček
Tichá, jeho žena: Ivana Klimentová, Jana Piorecká
Pavla, jejich dcera: Zuzana Kopřivová, Radka Sehnoutková

Prokop Pokorný, radní: Martin Štolba, Dalibor Tolaš
Pokorná, jeho žena: Adéla Skočilová, Ivana Šaková
Václav Stránský, starosta: Pavel Horáček, Ivo Hrachovec
Ulovec, vysloužilec: Pavel Klečka, Jevhen Šokalo
Ulovcová: Jana Foff Tetourová
Jan, jejich syn: Francisco Alvarez Nava, Jaromír Dezort
Jan Malbohan, písař: Marek Pavlíček, Jaroslav Someš
František Xaver Stark: Zbyněk Brabec, Jan Ježek
Pastýř: Jakub Hliněnský, Marek Pavlíček Sbor a orchestr opery DJKT
Zařazeno do programu ve spolupráci s Divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

17. 3. 2018

19.30

Flamenco - Koncert k poctě Paca de Lucía

NCPP

vstupné 200 CZK

25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Společně zavzpomínáme na tohoto geniálního muzikanta a člověka, který změnil flamenkový žánr. Od roku 2010 patří flamenco mezi nehmotné kulturní památky UNESCO.

Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů. V repertoáru koncertu pochopitelně nebudou chybět slavné Pacovy skladby.

 

Koncert doplní projekce filmového dokumentu z Pacova života “Busqueda” s českými titulky. Ukázky připomínají významné milníky v Pacově umělecké tvorbě - jeho kytarové počátky, setkání se zpěvákem Camaronem de la Isla, objev cajonu - jihoamerického perkusního nástroje - pro flamenco, rituály před koncertem a jeho citáty. Ostatně právě hru na cajon si budou moct odvážlivci z publika po koncertě vyzkoušet. Večer bude zakončen lekcí na tento nástroj.

účinkující:

 Morenito de Triana (SK) - kytara, zpěv
Dario Piga (IT) - kytara
Michael Cába - cajon
Mateo Garriga - cajon
Hana Iridiani - zpěv
Arturo Soriano (ESP) - saxofón, flétna
Karol Martincová - přednáška

18. 3. 2018

10.30

Petra Meisl - violoncello (11 let) - Můj první sólový recitál

DH

vstupné 100 CZK

Petra Meisl (nar. 2006) hraje na violoncello od pěti let, od šesti let pod vedením MgA. Rudolfa Weisse na SZUŠ Zavadilka v Českých Budějovicích. Je trojnásobnou vítězkou ústředního kola Národní soutěže ZUŠ v sólové hře na violoncello (2014, 2017 - absolutní vítězka) a v komorní hře (2016), několikanásobnou držitelkou Zlatého pásma na soutěžní přehlídce Mládí a B. Martinů v Poličce (2013, 2014, 2015, 2017- absolutní vítězka), dále obdržela 2. a 1. cenu na Mezinárodní Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí (2015, 2017), a 3. cenu v ústředním kole Národní soutěže ZUŠ v Olomouci (2015) jako sólistka komorního orchestru SZUŠ Zavadilka České Budějovice. V letech 2014 a 2015 získala cenu Magistrátu města České Budějovice pro mladé talenty v oblasti kultury. Jako sólistka vystoupila třikrát s Jihočeskou filharmonií, dále s orchestrem Jihočeského divadla, Píseckým komorním orchestrem, komorním orchestrem Virtuosi di Praga, Moravskou Sinfoniettou, Českokrumlovským komorním orchestrem a Dechovou harmonií českobudějovické konzervatoře. Dvakrát se zúčastnila koncertu Mladých géniů v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Znojmo (2014 a 2017). Od září 2015 studuje na ZUŠ B. Jeremiáše obor klavír ve třídě Mgr. Evy Mezerové. Intenzivně se věnuje také výtvarnému a tanečnímu oboru.

program:

F. Francoeur: Sonáta E dur (1. Adagio, 2. Allegro)
J. Haydn: Koncert C dur (1. Allegro moderato, 2. Adagio, 3. Presto)
G. Fauré: Elegie, op. 24
D. Popper: Gavota č. 2 D dur / Gavotte No. 2 D major        
B. Martinů: Variace na slovenskou lidovou píseň      

účinkující:
Petra Meisl - violoncello
Jan Meisl - klavír
Lenka Bočanová - průvodní slovo

18. 3. 2018

15.00

“Hm... pro děti”, představení pro děti

Moving station

Tři tátové a jeden kluk Vám kromě veselých písní i předvedou, co dělají na rockových koncertech malíři pokojů, jak se dělá šišatý zvuk nebo co udělá maminka s nočními přízraky. Pomůžou jim v tom i jejich kamarádi básníci František Hrubín, Josef Hiršal, Pavel Šrut a další. A všechny klukoviny, co Vám předvedou, můžete dělat s nimi. 

 

Koupit vstupenky

19. 3. 2018

19.00

„Napříč generacemi soudobý večer Západočeského hudebního centra“

ČRo S1, Plzeň

vstupné 100 CZK

Večer Západočeského hudebního centra ve spolupráci se Střediskem západočeských spisovatelů

program:

Václav Špíral: Pavučiny, svita pro flétnu a kytaru
Romana Šuldová: melodramy na vlastní texty pro soprán, recitátorku a klavír
Jiří Vyšata: Smyčcový kvartet
Jiří Bezděk: Klavírní trio č. 2 Let it flow
Petr Švantner: Klavírní kvintet
Jan Slimáček: O lásce, smutku a naději, písňový cyklus
Karel Pexidr: Smyčcový kvartet

účinkující:

(bude upřesněno) 


Koupit vstupenky

20. 3. 2018

19.00

„Alexander Ghindin klavírní recitál“

DH, Plzeň

vstupné 220 CZK

program:

Fryderyk Chopin: 24 preludií
Claude Debussy: Tři preludia
Sergej Prokofjev: Sonata č. 6


Koupit vstupenky


21. 3. 2018

19.00

Les Foiles Françoises Telemann v Paříži

DH, Plzeň

vstupné 220 CZK


program: 

Telemann v Paříži

Georg Philipp Telemann: Nouveaux Quatuors (Nové kvartety):
1er quatuor en ré majeur (První kvartet D dur) (Vivement,
Tendrement, Vite, Gayment, Modérément, Vite)

Antoine Forqueray: Suita pro violu da gamba a basso continuo

Georg Philipp Telemann: 2ème quatuor en la mineur (Druhý
kvartet a moll) (Prélude, Flatteusement, Légèrement, Un peu vivement, Vite, Coulemment)

Giovanni Pietro Guignon: Sonáta č. IV G dur z První knihy, pro housle a basso continuo (Andante, Allemanda allegro ma poco, Largo Staccato, Allegro molto)

Michel Blavet: Sonáta pro příčnou flétnu a basso continuo

G. Ph. Telemann:

6ème quatuor en mi mineur (Šestý kvartet e moll) (Prélude, Gay, Vite, Gracieusement, Distrait, Modéré

Koupit vstupenky

 

 

22. 3. 2018

19.00

Alexander Ghindin – klavír Tomáš Brauner Plzeňská filharmonie

MB, Plzeň

vstupné 380 CZK

program:

Antonín Dvořák:
Můj domov, op. 62

 Sergej Rachmaninov:
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 c moll, op. 18

 

Leoš Janáček: Sinfonietta

účinkující:

Alexander Ghindin: klavír
Tomáš Brauner: šéfdirigent
Plzeňská filharmonie

Koupit vstupenky

Nahrávám kalendář akc��

Dnes nic nehrajeme